پیش بینی زمان ورود اقتصاد ایران به رونق و تحلیل رونق و رکود شرکتهاجهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماه

محمدحسین ادیب در بیستمین نشست پیشکسوتان بازار سرمایه که عصر دیروز در تالار استاد فقید اسلامی بیدگلی کارگزاری بانک کشاورزی با عنوان تفاوت شرکت داری در زمان رونق و رکود برگزار شد، با اشاره به اینکه از جنگ جهانی اول تا به حال 9 بار اقتصاد جهان دچار فروپاشی شده که شدت و قوت آن هم یکی نبوده،گفت: در اقتصاد جهانی با ادوار تجاری رونق و رکود مواجه هستیم و شرط ورود فعالیت های اقتصادی، پذیرش این ادوار تجاری است.


پژوهشگر برجسته اقتصاد کشور ضمن تحلیل نحوه اداره شرکت ها در دوران رونق و رکود و نشانه های پایان رکود، زمان ورود رونق به اقتصاد ایران را پیش بینی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، محمدحسین ادیب در بیستمین نشست پیشکسوتان بازار سرمایه که عصر دیروز در تالار استاد فقید اسلامی بیدگلی کارگزاری بانک کشاورزی با عنوان تفاوت شرکت داری در زمان رونق و رکود برگزار شد، با اشاره به اینکه از جنگ جهانی اول تا به حال 9 بار اقتصاد جهان دچار فروپاشی شده که شدت و قوت آن هم یکی نبوده، گفت: در اقتصاد جهانی با ادوار تجاری رونق و رکود مواجه هستیم و شرط ورود فعالیت های اقتصادی، پذیرش این ادوار تجاری است.

وی با تاکید بر اینکه رونق محصول پول کم بهره است، افزود: پیش بینی اقتصاد از این دریچه است و زمانی که حبابی می شود باید به ساختار نرخ بهره اهمیت داد. در صورتی که نرخ تورم بیش از نرخ بهره باشد، اقتصاد با پول کم بهره مواجه است که به عبارت بهتر افراد در این شرایط در کسب و کار به سود بیش از انتطار دست پیدا می کنند.

این پژوهشگر با بیان اینکه اگر نرخ تورم بیش از مدت 3 سال و بیش از 10 درصد دوام داشته باشد، اقتصاد حبابی پدید می آید،گفت: در دهه 80 پول ملی تقویت و پول کم بهره در اقتصاد تزریق شد که در نتیجه آن در بخش مسکن و خدمات حباب قیمتی بوجود آمد.

ادیب با تاکید بر اینکه دوره رونق خود به طبیعت پایان یافته و به رکود تبدیل می شود،عنوان کرد: در سال های 89 تا 92 به طور متوسط 114 هزار واحد مسکونی فروش رفت در حالی که در 6 ماهه نخست سال جاری 45 هزار واحد به فروش رفته که این نشاندهنده کاهش معاملات است.

وی با اشاره به سیاست بانک مرکزی در کشورهای نفت خیز گفت: در زمان افزایش قیمت نفت باید سیاست انقباضی در پیش گرفته شود و بلعکس. علت اعمال سیاست انقباضی به این برمی گردد که در پی افزایش قیمت نفت، سقوط وجود دارد و قدرت خرید افزایش پیدا می کند بنابراین بانک مرکزی نباید در این دور قدرت خرید را تحریک کند که بانک مرکزی ایران در این دوره اشتباه عمل کرد.

این فعال اقتصادی دوره رونق و رکود شرکت ها را تحلیل کرده و گفت: اگر شرکتی در اوج رکود به زمان رونق فکر می کند، ملزومات موفق بودن در دوره رکود را نمی داند. در دوره رونق،ارزش سهام شرکت ها بر اساس ارزش جایگرینی و در دوره رکود بر اساس ارزش عایدی تعیین می شود.دیر یا زود بین ارزش سهام وعایدی که به آن پی به ای می گوییم ارتباط برقرار می شود.

ادیب با اشاره به شرکت فولکس واگن که مجموعه ای از 200 هزار قرارداد با شرکت های کوچک است، گفت: مدیران شرکت های بورسی اگر شرکت ها رابه مجموعه قراردادها تبدیل می کردند دیگر نیازی به نقدینگی نداشتند.

وی در خصوص توزیع ریسک اظهار داشت: دولت ایران ریسک را در بانک ها متمرکز کرده و با توجه به اینکه الگوی اداره شرکت ها در دوره رکود مستلزم توزیع است، تمرکز در هیچ حوزه ای به صلاح نیست.

ادیب با توجه به اینکه در حال حاضر در سال سوم تداوم نرخ بهره بیش از 10 درصدی از نرخ تورم قرار داریم، پیش بینی کرد: نرخ بهره به شکستن چسبندگی ها انجامیده و به مقاومت اقتصاد خاتمه داده می شود که در نتیجه وارد فاز رونق شده و سفته بازی در سال آینده برچیده خواهد شد.

این فعال اقتصادی با اشاره به اینکه پرداخت سود به سپرده گذاران هم به نوعی سفته بازی است،افزود: با عدم تحمل بانک ها به ضرر بیشتر،این بازی نیز به پایان خود نزدیک خواهد شد.

ادیب سال 97 را سال پایان سود سپرده، ادغام بانک ها پیش بینی کرد که پس از آن وارد دوره 10 ساله رونق خواهیم شد. سود سرمایه گذاری نیز در 3 سال آتی به بخش بازرگانی و خدمات برمی گردد.


آموزش و سیگنال خرید وفروش در بورس

مشخصات

  • منبع: http://endbourse.rozblog.com/post/7127
  • کلمات کلیدی: رونق ,اقتصاد ,رکود ,شرکت ,بانک ,اینکه ,ادوار تجاری ,زمان رونق ,بازار سرمایه ,بانک مرکزی ,دوره رکود ,رکود مواجه هستیم ,اسلامی بیدگلی کارگزاری ,فقی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال الگرام ما کلیک کنید